Tavaly 6,4 milliárd dollár értékben cseréltek gazdát cégek Magyarországon
Kevesebb volt a nyilvánosságra hozott tranzakció 2022-höz képest, de az összesített értékük majdnem 10 százalékkal nőtt.
Kevesebb volt a nyilvánosságra hozott tranzakció 2022-höz képest, de az összesített értékük majdnem 10 százalékkal nőtt.
A magyar kormány 2022 végén azzal a feltétellel fejezte be a közös sarc ügyének gáncsolását, hogy az Európai Unió megadott nekünk egy könnyítést, melynek köszönhetően nem csökken az ország vonzereje a befektetést fontolgató multik szemében. A globális minimumadó azonban így is kellemetlen változásokat hoz a nálunk működő nemzetközi vállalatok életébe, ami akár áremelésekbe is torkollhat.
Egy friss elemzés szerint jelentős azok aránya, akik hosszabb távon is átállnának a tömegközlekedésről az autóhasználatra.
A Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) által kiírt versenyképesség-növelő pályázat keretében a közép- és nagyvállalatok – köztük ezúttal a budapestiek is – akár 285 millió forint vissza nem térítendő támogatást is kaphatnak új beruházásra, ami ráadásul előlegként is felvehető.
A 44 millió dollárt elsíboló Carlos Ghosn világuralmi terveit vélhetően nélküle is megpróbálja megvalósítani a Renault–Nissan–Mitsubishi-triumvirátus – előtte azonban Tokió ki akarja deríteni, mégis hogyan tudta átverni a Nissan fél évtizeden át a könyvvizsgálóját, az Ernst & Youngot.
Új névvel és arculattal, valamint új globális vezérigazgatóval kezdi üzleti évét az Ernst & Young. A nemzetközi tanácsadó cég neve július 1-jétől EY-ra változott, a globális vezérigazgatói tisztséget pedig ettől a naptól Mark Weinberger tölti be. A vállalat jelmondata az új pénzügyi évtől kezdve: “Building a better working world”.
Rendkívüli mértékben, évi tízezer milliárd dollárral bővülhet a szolgáltató központok piaca a következő három évben. A bevételnövekedés mellett szolgáltatásaik köre és minősége is fejlődik, a szervezetek pedig minden korábbinál jobban globalizálódnak majd. Magyarország egyre növekvő szerepet játszik a szolgáltató központok világában.
A pénzügyi célok elérése miatt növekvő személyes nyomás nehezedik az itthoni és a régióban jelen lévő cégek vezetőire és menedzsmentjére. Ez komoly kísértést jelent az etikátlanul szerzett üzleti eredményesség felé – derül ki az Ernst & Young regionális visszaélési felméréséből. A helyzetet súlyosbítja a vállalatok nem megfelelően kialakított és rosszul működő kontroll környezete, amely nem elég hatékony ahhoz, hogy a hibákat és visszaéléseket megakadályozza és feltárja.
Jogász-közgazdász hallgató nyerte a hetedik magyarországi Ernst & Young Adóversenyt. Barta Péter a pénzjutalom és az álláslehetőség elnyerése mellett augusztusban hazánkat képviselheti majd a nemzetközi döntőn Koppenhágában – közölte a cég.
Az Ernst & Young öt kontinensre kiterjedő felmérése szerint a vállalkozói szférában nemzetközi szinten már az élénkülés jelei mutatkoznak, a válaszadók több mint fele bővítést tervez idén. A megkérdezett üzletemberek számára a legégetőbb problémát jelenleg a jól képzett szakemberek megtalálása jelenti.
Jelentősen visszaesett tavaly a magyarországi cégfelvásárlások és összeolvadások (Mergers & Acquisitions – M&A) száma és értéke egyaránt. A telekommunikáció-média, valamint az it szektor volt a legvonzóbb a befektetők számára. Az összes tranzakciószámot tekintve Magyarország az ötödik helyen áll a régióban Törökországot, Lengyelországot, Csehországot és Romániát követve.
A piaci konszolidáció minden eddiginél erősebb időszaka jöhet a gyógyszeriparban, a vezető gyártók bevételei ugyanis akár 100 milliárd dolláros értékben is elmaradhatnak a szektor egészének bővüléséhez képest. A kialakult helyzetben a gyógyszercégek felvásárlások és fúziók révén biztosíthatják versenyelőnyüket.